h1

Wólka Kosowska 25.08.2007

26 Sierpień, 2007

Sobotni rekonesans w Wólce Kosowskiej jak zwykle przyniósł garść newsów.

Wólka K. tak szybko się rozrasta że już nie nadążam z zapamiętywaniem co gdzie jest. Być może jest to spowodowane likwidacją Stadionu X-Lecia, ale skala i tempo prac budowlanych w Wólce zwalają dosłownie z nóg. Będzie tam chyba takie małe „China Town” w przyszłości.

W sklepie Mai-Thai spore zmiany, poziom czystości został podniesiony w górę o kolejny szczebel. Towar wreszcie poukładany „z głową”. Pojawiły się ręcznie kute tasaki ze stali węglowej w dużej ilości. Cena jak zwykle zależy o umiejętności targowania się 🙂

tasaki1.jpg

Według mnie te tasaki są czymś pośrednim między typowymi do mięsa i do warzyw. Dlatego też nigdy się na taki nie zdecydowałem. One są po prostu deczko za ciężkie jak na tasak uniwersalny, choć pewnie zależy to od sprawności nadgarstka.

Zapytałem szefa sklepu Wah-Nam czemu nie ma w swojej ofercie takich tasaków. Odpowiedział mi że za jeden taki ze stali węglowej przywozi 10 zwykłych ze stali nierdzewnej i lepiej na tym wychodzi. Następne pytanie dotyczyło woków które ma w swojej ofercie i okazało się że wszystkie co do jednego są przeznaczone do smażenia tzw. suchego. Oznacza to po prostu że są płytkie i do gotowania zupy się nie nadają. Głębsze przywiezie wtedy kiedy go skutecznie przekonam że ktoś je kupi bo tutaj w polandzie mało kto z Azjatów gotuje na takich.

Po serii wpisów na moim blogu na temat woków i sklepu Wah-Nam w ciągu 1,5 miesiąca wymiotło połowę towaru typu woki, chochle, łopatki, itd 🙂 Ceny na szczęście się nie zmieniły. Popyt wzrósł więc pewnie lada moment podskoczy i podaż.

Reklamy

One comment

  1. Tego samego dnia przejeżdzałem obok WK udając się na wesele. Jejku jakie tam są korki!!
    Jak będę kupował woka to raz jeszcze wnikliwie przestudiuje Twoje porady i może poproszę o parę wskazówek.

    Zastanawiam się nad takim porządnym tasakiem. Może się na taki skuszę jak go ‚pomacam’. Choć na moje potrzeby alternatywą są… nożyczki do kurczaka;)Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: